Beste antwoord door Anonymous
Heb je bij jouw aanvraag aangegeven dat je al een persoonlijke OV-chipkaart hebt en daarvan ook het nummer opgegeven?
Zo niet, dan maakt NS (eigenlijk TLS) kosteloos een nieuwe persoonlijke kaart aan met daarop het door jou bestelde abonnement. In dat geval is de levertijd ca. 2 weken. En dat zou dan dus inderdaad op 7 maart uit kunnen komen.
Je zou eventueel contact kunnen opnemen met de afdeling Klantenservice, telefonisch te bereiken op maandag tot en met vrijdag van 08:00 tot 22:00 uur en op zaterdag van 09:00 tot 17:00 uur op telefoonnummer 0900 - 20 21 163.
Zij kunnen dan precies zien wat er precies besteld is en wat de stand van zaken is.
Of het zinvol is om voor 10 dagen al die moeite te doen is uiteraard aan jouzelf ter beoordeling.
Bij de verlening van een abonnement heb ik zelf ook wel eens aangegeven die verlenging op een andere persoonlijke te willen hebben. 10 dagen later lag er een NS-OV-chipkaart in de bus met dat abonnement er op.
Maar nogmaals, je zou e.e.a. kunnen afstemmen met de Klantenservice.