beantwoord

Sprinter Zutphen-Arnhem(-Nijmegen)

  • 2 december 2016
  • 9 reacties
  • 546 Bekeken

Hoi,
Waarom vertrekt de sprinter Zutphen-Arnhem(-Nijmegen) pas om .09/.39 uit Zutphen. De aansluiting op Arnhem Velperpoort richting Doetinchem is dramatisch, zeker voor reizigers die verder moeten dan Doetinchem. Is de volgende dienstregeling niet mogelijk?
Zutphen 12:04
Brummen 12:09
Dieren 12:15
Rheden 12:20
Velp 12:24
Presikhaaf 12:27
Velperpoort 12:30-12:33
Arnhem 12:36

Zo ontstaat er in Velperpoort een korte overstap op de Arriva-trein richting Doetinchem en Winterswijk.
icon

Beste antwoord door Sivan NS 29 december 2016, 17:32

Excuses voor de late reactie vanuit NS.

Dit is om zo een kort mogelijke haltering in Arnhem te hebben: elke minuut eerder weg uit Zutphen zorgt dat je een minuut langer op Arnhem stil staat. We hebben ervoor gekozen om stations als Rheden/Velp/Presikhaaf/Velperpoort kort over Arnhem heen te laten reizen, bijvoorbeeld voor de reizigers Velperpoort - Nijmegen. Dit kan echter niet als de ICE rijdt.
Bekijk origineel

9 reacties

Reputatie 4
Badge
Opmerkelijk is dat de treinen van b.v. 11:06 en 13:06 wel 3 minuten eerder rijden over het hele traject Zutphen- Arnhem.

De ICE vertrekt om 12:30 van Arnhem, dus in het tijdslot van de TS (vertrek Zupthen om 12:09) wordt het waarschijnlijk wel krap bij Velderpoort.
Reputatie 7
Badge +3
Deze sprinter moet in Zutphen wachten tot na de aankomst van de IC uit Arnhem (kruisen) en na het vertrek van de trein naar Apeldoorn (enkel spoor naar Apeldoorn).
Dat is om een conflict met de ICE te voorkomen. Veel effect is er niet aangezien de Arriva-trein een paar minuten eerder vertrekt uit Arnhem op het moment dat de ICE rijdt.
Deze sprinter moet in Zutphen wachten tot na de aankomst van de IC uit Arnhem (kruisen) en na het vertrek van de trein naar Apeldoorn (enkel spoor naar Apeldoorn).
De IC komt al om .02 binnen en de Sprinter naar Nijmegen en de stoptrein naar Apeldoorn kunnen tegelijk vertrekken aangezien dat al 1x/2 uur gebeurt. (En in de huidige dienstregeling ook overigens)
Reputatie 4
Badge
De ICE komt rond 12:28 aan in Arnhem. Deze zal dus rond 12:26 bij Velperpoort zijn. Met 3 min opvolgtijd kan de sprinter dus op zijn vroegst om 12:29/12:30 op Velperpoort aankomen. Maar ik kan me voorstellen dat een paar minuten extra hier handig is.
Reputatie 6
Badge +1
Waar ik vooral verbaasd over ben is dat er 3 minuten wordt geschoven t.o.v. huidige dienstregeling. Waarom is dat? De tijden van de IC op Zwolle-Arnhem wijzigen niet, du wat is er bij Arnhem anders?
Gelijktijdig vertrekken met de Apeldoorn-sprinter gebeurt nu ook, dus dat moet zeker kunnen.
Badge +3
wat is er bij Arnhem anders?
De stoptreinen naar Winterswijk gaan standaard vertrekken van spoor 9 in plaats van spoor 6b. Er moet dus tussen Arnhem Centraal en Arnhem Velperpoort gekruist worden met de sprinters vanuit Zutphen. Wellicht dat de tijden daarom zijn aangepast?
Een kwartier later komt de IC uit Zwolle om .21 aan op spoor 7. De Breng-trein vertrekt om .17 vanaf spoor 9. Daar zit 4 minuten in. Arriva vertrekt om .32 vanaf spoor 9, dus de SPR kan om .36 binnenkomen. Dit gebeurt ook 1x/2 uur. Op andere tijdstippen komt die om .39 binnen.
Excuses voor de late reactie vanuit NS.

Dit is om zo een kort mogelijke haltering in Arnhem te hebben: elke minuut eerder weg uit Zutphen zorgt dat je een minuut langer op Arnhem stil staat. We hebben ervoor gekozen om stations als Rheden/Velp/Presikhaaf/Velperpoort kort over Arnhem heen te laten reizen, bijvoorbeeld voor de reizigers Velperpoort - Nijmegen. Dit kan echter niet als de ICE rijdt.

Reageer