ik wil heel graag me geld terug! belachelijk dat ik van den dolder naar den dolder moet betalen om iemand op te halen? ik check uit op het zelfde station ...moet niet gekker worden.
Beste antwoord door Tochjo
Zat er meer dan een uur tussen inchecken en uitchecken? Als u op hetzelfde station uitcheckt als waar u hebt ingecheckt en er minstens 60 minuten is verstreken, dan neemt NS aan dat u in die tijd wel een reis gemaakt zult hebben. Omdat niet kan worden vastgesteld welke reis, wordt het instaptarief ingehouden.
Ik raad u aan even rechtstreeks contact op te nemen met NS om de situatie toe te lichten en het instaptarief terug te vragen. Dat kan telefonisch: de klantenservice is 24 uur per dag bereikbaar op het telefoonnummer 030-751 51 55. U kunt er ook voor kiezen om met NS te chatten (druk op deze pagina op de knop Chat met NS) of een berichtje te sturen op Twitter of Facebook.