Bij #Zwolle zijn twee treinen gestrand door rijp op de bovenleiding. Ook hebben we me te maken met een wisselstoring. Hierdoor rijden er minder treinen van en naar #Zwolle. We werken hard om beide problemen zo snel mogelijk op te lossen.
Dan komt mijn vraag,
Waarom rijden ze dan ook met zulke storing gevoelige materieel?
Als ik oa naar Oostenrijk en Zwitserland kijk, daar rijd veel van het merk Stadler, en daar rijd alles gewoon waarom gaat de Ns niet over op dit betrouwbaar merk?
Beste antwoord door Maxime NS
Zoals Julian mooi uitlegt heeft het type trein hierbij niet te maken met rijp op de bovenleiding of wisselstoringen. ProRail verwarmt veel wissels in de winter is om zo storingen te voorkomen. Helaas kan een seinstoring of een wisselstoring ook om andere redenen voorkomen. In landen waar het maanden per jaar kan sneeuwen wordt over het algemeen ook meer geïnvesteerd in het winterproof maken van het treinnetwerk.