beantwoord

Parkeren en invalide wegbrengen


  • Op het juiste spoor
  • 0 reacties
In het algemeen, maar nu voor Amsterdam Centraal in het bijzonder: mag ik, zonder kaart, op een invalidenparkeerplaats staan terwijl ik mijn invalide en licht dementerende moeder wegbreng?
icon

Beste antwoord door 21 juni 2014, 11:13

In het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RVV 1990) staat:

"Artikel 26

1. Op een gehandicaptenparkeerplaats mag slechts worden geparkeerd:
a. een gehandicaptenvoertuig, indien het parkeren rechtstreeks verband houdt met het vervoer van een gehandicapte;
b. een motorvoertuig op meer dan twee wielen waarin een geldige gehandicaptenparkeerkaart duidelijk zichtbaar is aangebracht, indien het parkeren rechtstreeks verband houdt met het vervoer van de gehandicapte aan wie de kaart is verstrekt, dan wel met het vervoer van een of meerdere personen die in een instelling verblijven, indien de kaart aan het bestuur van die instelling is verstrekt; of
c. indien de gehandicaptenparkeerplaats is gereserveerd voor een bepaald voertuig, dat voertuig."


Kortweg komt het erop neer dat u wel even mag stoppen om de passagier in- of uit te laten stappen en geen seconde langer. Even een praatje maken terwijl u op de invalidenparkeerplaats staat wordt al gezien als onbevoegd parkeren.
Laat u (zonder kaart) de auto even staan om - in dit geval uw moeder - even naar elders te begeleiden, dan bent u in overtredingen riskeert u een boete van €370.
Slechts met een geldige invalidenparkeerkaart achter de voorruit zou u de auto (conform de door de Gemeente Amsterdam gestelde regels) op een invalidenparkeerplaats kunnen parkeren.

Bekijk origineel

2 reacties

Welkom op het forum Alma!

Ik kan je daar helaas niet echt een eenduidig antwoord op geven. Voor meer informatie over het parkeren in Amsterdam, kan je terecht op de website van Cition B.V., sinds 1 januari 2010 verantwoordelijk voor de parkeerhandhaving in een groot deel van Amsterdam. Klik hier voor meer informatie over parkeren voor invaliden.

P.s. Ik heb je topic verplaatst naar het Off topic forum en de titel iets aangepast om de vindbaarheid te vergroten.
In het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RVV 1990) staat:

"Artikel 26

1. Op een gehandicaptenparkeerplaats mag slechts worden geparkeerd:
a. een gehandicaptenvoertuig, indien het parkeren rechtstreeks verband houdt met het vervoer van een gehandicapte;
b. een motorvoertuig op meer dan twee wielen waarin een geldige gehandicaptenparkeerkaart duidelijk zichtbaar is aangebracht, indien het parkeren rechtstreeks verband houdt met het vervoer van de gehandicapte aan wie de kaart is verstrekt, dan wel met het vervoer van een of meerdere personen die in een instelling verblijven, indien de kaart aan het bestuur van die instelling is verstrekt; of
c. indien de gehandicaptenparkeerplaats is gereserveerd voor een bepaald voertuig, dat voertuig."


Kortweg komt het erop neer dat u wel even mag stoppen om de passagier in- of uit te laten stappen en geen seconde langer. Even een praatje maken terwijl u op de invalidenparkeerplaats staat wordt al gezien als onbevoegd parkeren.
Laat u (zonder kaart) de auto even staan om - in dit geval uw moeder - even naar elders te begeleiden, dan bent u in overtredingen riskeert u een boete van €370.
Slechts met een geldige invalidenparkeerkaart achter de voorruit zou u de auto (conform de door de Gemeente Amsterdam gestelde regels) op een invalidenparkeerplaats kunnen parkeren.

Reageer