Skip to main content
Antwoord

Korte simpele vraag over dienstregeling 2025

  • April 3, 2024
  • 5 reacties
  • 222 Bekeken

GSN64

Gaan we Traxx + icr7/9 zien op amersfoort schothorst?

Beste antwoord door Tamzin

Pas eind augustus doet NS een concrete aanvraag voor de de dienstregeling 2025. Pas dan wordt duidelijk wat er in december gaat veranderen.

Wat NS in februari heeft gepresenteerd zijn slechts ideen voor komend jaar maar de daadwerkelijke plannen kunnen daar ver van afwijken.

5 reacties

Forum|alt.badge.img
  • Intercity
  • April 4, 2024

Nee


  • Koploper****
  • Antwoord
  • April 4, 2024

Pas eind augustus doet NS een concrete aanvraag voor de de dienstregeling 2025. Pas dan wordt duidelijk wat er in december gaat veranderen.

Wat NS in februari heeft gepresenteerd zijn slechts ideen voor komend jaar maar de daadwerkelijke plannen kunnen daar ver van afwijken.


  • April 4, 2024

De kans is klein, als er nog TRAXX+ICR rijdt lijkt het me waarschijnlijker dat deze tussen Den Haag en Eindhoven blijft rijden aangezien dat een korter stuk over de HSL is en het minder erg is dat het materieel geen 200km/u haalt. Capaciteitsaanvraag is overigens a.s. maandag en niet eind augustus zoals Tamzin beweert.


Thijs_jvv
  • Reisleider*
  • April 4, 2024

Als ik het goed begrijp is het de bedoeling dat hier ICNG gaat rijden. Omdat er niet genoeg ICNG-treinstellen zijn, is de directe intercity Schiphol - Enschede opgeheven, omdat het stukje naar Amersfoort korter is en dus minder treinstellen vereist.


  • Koploper****
  • April 4, 2024

Capaciteitsaanvraag is overigens a.s. maandag en niet eind augustus zoals Tamzin beweert.

NS gebruikt de capaciteitsaanvraag tegenwoordig vooral om eventuele open access aanvragen van andere vervoerders te kunnen blokkeren. 

Hoe werkt dat? NS vraagt in het voorjaar overal te pas en te onpas extra treinpaden aan waardoor baanvakken op papier "vol" zijn. In het najaar als de concrete dienstregeling moet worden aangemeld wordt het grootste deel van die extra treinpaden vervolgens helemaal niet gebruikt. 

Naar de reizigers toe lijkt het daardoor alsof NS grote plannen heeft om de dienstregeling uit te breiden terwijl daar in feite helemaal geen sprake van is. Het is in feite alleen maar een toneelstukje om andere vervoerders te dwarsbomen.

De kans is groot dat er eind dit jaar uiteindelijk weinig in de dienstregeling zal veranderen. Wel zullen er wat wijzigingen zijn door de werkzaamheden op Amsterdam Centraal en door de vervanging van ICR door ICNG.