Ik ben niet zo thuis in al die verschillende koffie benamingen, hou helemaal niet koffie. Het enige wat ik recentelijk heb afgehaald was iets bij de Intratuin en was niet eens voor mezelf.
UTRECHT - De NS heeft de plannen voor de dienstregeling van 2023 onthuld. Er verandert dit keer weinig. Wél kunnen reizigers uit Groningen en Assen straks 1 minuut sneller op Schiphol en in de rest van de Randstad zijn. Volgens de NS wordt hiermee “weer een belangrijke stap gezet in de wens tot het verkorten van de reistijd tussen Noord-Nederland en de Randstad”.
1 minuut is natuurlijk veel te weinig! Daarom is NS ook voor de Lelylijn. Waar staat dat van die “belangrijke stap”? Dan halen we m nog even door onze b*llshitdetector
Ik denk dat ze een stukje uit de Locov adviesaanvraag quoten. "In lijn met de OV Ontwikkelagenda Noord-Nederland 2025 wordt ook in Dienstregeling 2023 weer een belangrijke stap gezet in de wens tot verkorten van de reistijd tussen Noord-Nederland en de Randstad"
En voor de techneuten (via Machinist Stefan):
Aan ATB mag niet meer gesleuteld worden (EU-wetgeving). Als het beveilingssysteem wordt aangepast moet dit naar ERTMS worden geüpgraded. De processen daarvoor lopen.
Je mag ook doorrijden naar Schiphol, dan moet je wel die toeslag betalen. Moet je denk ik wel een e-tickets hebben of even snel in Rotterdam de trein uit om de toeslag te laden, denk niet dat er toeslagpaaltjes staan in Eindhoven. Over 2 weken nog eens.
Geen idee wat voor werkzaamheden het zijn maar de NS site meldt deze:
Rijdendetreinen laat alleen die tussen Rotterdam en Breda zien en geeft aan dat de serie 900 niet rijdt. Geen idee wat er dan tussen Den Haag en Rotterdam gedaan wordt waardoor de 1100 niet kan rijden. ProRail website heeft wel een bericht dat er dit jaar rond Den Haag van alles gaat gebeuren, waaronder dit weekend werkzaamheden bij Den Haag Binckhorst, maar vraag me af of dat invloed heeft op de IC naar Centraal.
Overigens heb ik meer het idee dat de 1100 dit weekend eigenlijk maar tot Rotterdam rijdt en dan doorgaat als 1000 naar Amsterdam. Zo wordt de 1150 vanaf Rotterdam de 1041.
Dan zou je hebben dat door iets tussen Rotterdam en Brede de 900 niet kan rijden en door iets anders tussen Rotterdam en Den Haag de 1100 daar niet kan rijden, dan knopen we de boel lekker aan elkaar en rijden we van Eindhoven tot Amsterdam.
Wat klopt hier niet? (ja, er rijdt ook ICM op die lijn dus de 3+3 klopt)
Bijzondere materieelsoorten op afwijkende trajecten komend weekend. Tussen Schiphol-Utrecht-Nijmegen (3000/3100) kun je genieten van Koplopers:https://t.co/X9pul0Wd2C
En tussen Utrecht-R'dam/Den Haag (1800/2000/2800) dubbeldeks reizen met VIRM: https://t.co/reZreBsxMh
Verberg inhoudToon inhoud
De volgende trein vertrekt eerder? Daar zou dus minstens +20 bij moeten staan (op de onderste regel)
Waarom dat materieel ineens? Oke, door werkzaamheden rond Amsterdam gaat de IC Nijmegen-Arnhem-Utrecht (3000) over op de IC Utrecht-Den Haag (2000). Dat is een klassieke IC-verbinding. Blijkbaar wordt de vermelding van de doorgaande verbinding toch onderdrukt in de reisplanner.
Intussen op Den Haag CS, zo communiceert @NS_online met reizigers. Dan begrijpen ze het wel. En als een reiziger daarvan een foto maakt, wordt je als rechtgeaarde werknemer lekker agressief tegen hem.
Als ze dat op een industrieterrein (goederendistributiecentrum) in Eindhoven ook zouden toelaten staat het binnen de kortste keren vol met fout geparkeerde trucks met een UKR (europees) kenteken.
Enter your E-mail address. We'll send you an e-mail with instructions to reset your password.
Bestand scannen voor virussen
Sorry, we zijn de inhoud van dit bestand nog aan het controleren om er zeker van te zijn dat het veilig is om te downloaden. Probeer het nog een keer over een paar minuten.