Skip to main content
beantwoord

een correctietarief

  • 9 maart 2025
  • 1 reactie
  • 51 Bekeken

Beste mevrouw/meneer

Giesteren heb ik naar Groningen gereden en heb ik mijn ov-chipkaart gescand. Maar misschien het was niet lukt, omdat toen ik naar Assen straks terug ging, de meneer die controleert de tickets, liet  mij de scherm zien. En ik zag, dat ik heb uitgechect, toen ik in de trein gestopt naar Assen en niet toen ik uit de trein gestopt. Ik vroeg wat ik kan doen, omdat ik een ticket wilde graag hebben. En hij zei- koop te ticket. Ik heeft de ticket gekocht, maar hij zei niets over een boete. 
Mogen jullie voor mij helpen? Is het eerste keer, dat ik deze probleem heb, ik altijd doe inchekken en uitchekken. Kunt u mij alstublieft geen boete opleggen?
ik heb mijn ov-chipkaart echt naar deze apparat gelecht in Groningen, ik heb de ticket gekocht, vroeger dan ik kreeg email over een boete. Sorry voor het ongemaak. Misschien ik heb  niet goed informatie gelezen, want ik ben uit Oekraine, en weet niet zo goed de alle informatie, die ik zie op het scherm. 

met vriendelijke groeten, Tetiana Zaporozhchenko

 

Beste antwoord door Daniël NS

Goedemorgen T.Zaporozhchenko.  Dit is niet iets wat wij hier voor je kunnen oplossen. Je kunt contact op nemen met onze klantenservice om te kijken wat hier is gebeurd en dit ook meteen recht te laten zetten zodat je niet te veel betaalt. 

Bekijk origineel

1 reactie

Daniël NS
Moderator
  • Moderator
  • 1381 reacties
  • Antwoord
  • 9 maart 2025

Goedemorgen T.Zaporozhchenko.  Dit is niet iets wat wij hier voor je kunnen oplossen. Je kunt contact op nemen met onze klantenservice om te kijken wat hier is gebeurd en dit ook meteen recht te laten zetten zodat je niet te veel betaalt. 


Reageer